Микола Хвильовий, балакучий комп’ютер і подорожі у часі: у Запоріжжі покажуть премʼєру вистави по пʼєсі сучасного драматурга

Театр-лабораторія Vie поновлює роботу у приміщенні на острові Хортиця та запрошує містян на прем’єру спектаклю про подорожі у часі.

У 2021 році театр відзначив 30-річчя. Однак ювілейний сезон був перерваний війною: митці призупинили творчу роботу, переобладнали підвальні приміщення під укриття, а у вестибюлі облаштували мінімайстерню. Усі вистави та репетиції були скасовані. Вимушена пауза тривала понад два місяці. 

Завдяки сміливості та відвазі воїнів ЗСУ, які надійно захищають місто від ворожої навали, у травні трупа театру змогла повернутися до роботи та приступити до створення нової вистави.

На 18 ,19, 25 та 26 червня запланована прем’єра спектаклю «Міністерство освіти та науки України» за п’єсою сучасної авторки, запоріжанки Анастасії Косодій.

Події вистави відбуваються у 2075 році. В Україні винайшли машину часу, Донбас перетворений на аграрний регіон. Агроном Ваня одружений з мандрівницею у часі Танею – вона досліджує українське минуле, поки Ваня садить буряки в Луганській області. Одного дня Таня не повертається з подорожі у часі, тому Ваня починає її шукати у темному лісі української історії. Постановка складається з двох частин. Історія знайомства та стосунків Вані й Тані до раптового розставання розказується виключно за допомогою музики.

На створення простору для вистави знадобилося 2 тижні. За цей час було повністю змінено зовнішній вигляд основної зали та фоє театру, тож на постійних глядачів чекає сюрприз. Ще близько 14 днів тривали репетиції. У виставі грають Ольга Донік та Павло Неброєв. Після спектаклю у глядачів буде можливість обговорити побачене з акторами, поставити питання та поділитися враженнями. Крім того, присутні за бажанням зможуть долучитися до збору коштів на дрон-розвідник, який організовує волонтерський центр «Паляниця».

Вистава «Міністерство освіти та науки України» стане не тільки першою прем’єрою театру Vie у сезоні, а й першою прем’єрою у місті з моменту початку війни.

З міркувань безпеки кількість місць у глядацькій залі зменшено. Рекомендоване завчасне бронювання квитків. Початок вистави о 16:00.  

Фото: Альона Зубкова