запорізькі мисткині створили в амстердамі виставу про війну

12 квітня о 20:00 у амстердамському театрі De Toneelmakerij відбулася прем‘єра вистави «Witnessing U», яка є колабарацією запорізького муніципального театру-лабораторії VIE та De Toneelmakerij.

Над створенням вистави працювали українські режисерки Яша Гудзенко та Богдана Орлеанова, актриса театру-лабораторії VIE Олеся Андрушевська, які у березні евакуювалися до Нідерландів. Українські мисткині та голландські актори трупи De Toneelmakerij поділяться з европейським глядачем невигаданими історіями війни в Україні. Олеся розповідає: «Це велика відповідальність стати частиною такого проекту, зараз я маю змогу прокричати світові, що війну треба зупинити».

Проект «Witnessing U» є унікальною компіляцією документальних текстів та драматургічних історій, які були зібрані та адаптовані українською драматургинею Ніною Захоженко. У спектаклі використані свідчення маріупольців, які пережили бомбардування міста, солдатів ЗСУ, підлітків, жертв сексуального насильства з боку російських військових.

Віце-президентка  Європейської театральної конвенції (ETC) Пауліен Гірлінгс зазначає: «Ми створюємо виставу у стислі строки, і я вражена тим, що вдалося зробити українським колегам у цих умовах. За тиждень вони написали текст на 30 сторінок зі свідчень очевидців війни, із сильною драматургією та переклали його англійською мовою». 

Кошти, отримані від продажу квитків, були перераховані у фонд допомоги ЗСУ.