Лещова Ольга

Лещова Ольга

Лещова Ольга Олександрівна – актриса вищої категорії,
29 жовтня 1980 року народження

 

У 2005 р. закінчила Харківську державну академію культури і отримала повну вищу освіту за спеціальністю “Театральне мистецтво” та здобула кваліфікацію актора драматичного театру та кіно. Працювала у 3-х театрах України — Харківський академічний театр ім. Шевченко (м. Харків), Київський академічний музично – драматичний театр П.К. Саксаганського (м. Біла Церква), Запорізький академічний обласний український музично – драматичний театр ім. В. Магара. Загальний стаж роботи 7 років, у театрі — лабораторії “Ві” два роки. Надзвичайно обдарована талановита актриса, творча палітра якої об’єднує у собі сентенцію інтелектуальних та ексцентричних технік гри; володіння увагою глядача, та інтерактивної взаємодії з ним.

Актриса здатна опанувати будь-яку театральну методологію гри, стилістику та манеру виконання, запропоновану режисером або жанром та змістом матеріалу. Вміє працювати з різними структурами драматичних текстів сучасної та світової драматургії.

Має багато позитивних глядацьких відгуків у яких відзначається перш з усього людяність того або іншого створеного актрисою сценічного образу; тонкий та складний малюнок ролі, її авторська розробка; глибина та не упереджувальність.

Знаходячись у постійному творчому пошуку, вдосконалюючи та збагачуючи свій акторський виконавчий інструментарій і відшліфовуючи техніку сценічної праці, актриса за власною ініціативою відвідує семінари та майстер – класи провідний фахівців українського театру.

Діяльність Ольги Олександрівни не обмежується лише її акторською виконавчою роботою. Вона багато робить для розвитку театральної справи, охоплюючи не тільки творчі, але й організаційні питання театру, вболіває за його “обличчя”, соціальне значення, збереження професійної акторської гідності та театральної етики в загальному.
Займаючи вакансію зав. літературною частиною театру (півставки), ініціювала участь театру у всеукраїнському театральному фестивалі “Молоко” (м.Одеса) , на якому вистава театру була відзначена в номінації “Спеціальний приз журі”,а також була відмічена професійним журі за свою високу акторську майстерність і сама Ольга  Лещова— за виконання ролі – Бульби.

Також за ініціативою та наполегливому ставленні до поставленої задачі, лише за рік  театр-лабораторія «ВІ» узяв участь у фестивалі «Театральна Весна – 2017» (м. Кременчук) з виставою «СOVER тЁща» (Теща – Лещова О.О.) фарс-мажор, та театральний фестиваль «Мандрівний Вішак» театр за межами театру (м.Луцьк) де отримав відзнаку експертів за виставу «Полювання на щурів» (Вона – Лещова О.О.)

 Намагається сприяти популяризації театру — лабораторії “ВІ” та його актуалізації у контексті загального театрального життя в Україні та за її межами.

У вересні 2017 року – була головою комітету VІ-го Відкритого фестивалю

Альтернативного українського театру  «Золота Хортиця – 2017» завдяки якому театр висвітлював сьогоденні тен­денції та напрямки сучасних театральних пошуків, в останніх доробках того або іншого театрального методу та його розвитків. Сприяв театральній комунікації між театрами України. Разом з командою театру та департаменту культури і туризму  успішно провели єдиний театральний фестиваль у місті Запоріжжя 3 21 по 30 вересня.

У 2019 році – Координатор та організатор Всеукраїнського фестивалю театрів-лабораторій “VIEfest” за підтримки Українського Культурного фонду

  У професійному доробку актриси  такі роботи як:

“Непорозуміння” А. Камю — Мати, режисер Савінов В.Ю.,
“Cover теща” Н.Зінченко — Теща, режисер Лещова Т.О.,
“Охота на щурів» П.Турріні – Вона, режисер Романов А.В.,
“Холостяк і..” Х.Левін — Бульба, режисер Широченко Г.,
“Межа” Д.Смірнов, Н.Ворожбит — Мати та Катя, режисер Лещова Т.О

« Малюк та Карлсон» А.Лінгренд – Фрекен Бок, режисер Романов А.В.,

« Чоловік за викликом» – За за мотивами п’єси А. Галіна «Сірена та Вікторія»   –  Ольга – режисер Прокіп О.О.,

«Сатирикон» А. Аверченко режисер Романов А.В. – «Женская доля», «Натурщица», «Душа общества»,

Вулична вистава « Кольоровий Сон. Птаха» – відкриття фестивалю «Золота Хортиця 2017» – Зелений мім.

«L’ Orchestre» Ж. Ануй, режисер Широченко Г.В. – Ермеліна.,

«Я. ЗАЯ» В.Ченський, режисер Романов А.В. – Наташа.

“Демони”, режисер Яша Гудзенко – Дружина.

Завжди бере активну участь у концертних програмах та новорічних святах та “капусниках”. Приймає участь у вдосконалені своїх знань та досвіду у воркшопах, тренінгах, семінарах по грантах та театральному менеджменту.